Haber

AK Parti KARAMAN’ın adayı açıklandı mı? SON DAKİKA AK Parti KARAMAN 2024’te belediye başkan adayı kim?

AK Parti Karaman’ın adayı belli oldu mu? Soru, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yapılacak törende 48 ilin adaylarını açıklamasıyla netleşti ve gündeme geldi. AK Parti, bugün yerel seçimler için ikinci aday tanıtım toplantısını gerçekleştiriyor. Bu kapsamda AK Parti Karaman Belediye Başkanı adayının kim olduğu araştırılıyor. Peki AK Parti HAK Karaman KARI’nın adayı açıklandı mı? SON DAKİKA 2024 AK Parti Karaman Belediye Başkanı adayı kim? Detaylar burada…

AK PARTİ KARAMAN ADAYI ELENDİ Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün düzenlenen törenle 48 ilin adaylarını açıkladı. ATO Kongre Merkezi’nde saat 14.00’te yapılan toplantıyla AK Parti Karaman’ın adayı Mevlüt Akgün oldu. Buna göre AK Parti, 31 Mart yerel seçimlerinde Karaman Belediye Başkanı adayı olacak. Erdoğan’ın açıklamasından saatler önce AK Parti’nin Ankara ve Karaman’ın da aralarında bulunduğu birçok ilde aday göstereceği isimler belli olmuştu.

AK PARTİ KARAMAN BELEDİYE BAŞKANI 2024 ADAYI KİMDİR?

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Karaman Belediye Başkanı adayı Mevlüt Akgün oldu.

KARAMAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEVLÜT AKGÜN KİMDİR?

Mevlüt Akgün, 10 Ekim 1966’da Karaman’ın Çatak Köyü’nde doğdu. Mustafa ve Ayşe çiftinin oğlu Akgün, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimini tamamlayarak avukatlık mesleğine başladı.

Avukatlık kariyerinin yanı sıra Karaman Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Karaman Belediye Meclis Üyeliği gibi önemli görevlerde bulunan Mevlüt Akgün, hukuk alanı ve yerel yönetim alanındaki tecrübeleriyle tanınıyor.

Mevlüt Akgün, 22. Dönem Karaman Milletvekili olarak görev yaptı ve aynı dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Cumhurbaşkanlığı Divanı Kâtip Üyesi olarak görev yaptı. Bu göreviyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin değerli komisyonlarından birinde yer aldı ve parlamentoda aktif rol oynadı. Akgün evli ve üç çocuk babasıdır.

haber-sarkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu