Haber

Beyoğlu’nda ticari taksilerde uyuşturucu ve alkol kontrolü

Beyoğlu’nda ticari taksilerde uyuşturucu ve alkol kontrolü

İSTANBUL – İSTANBUL Taksim’de İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Kontrol Şube ekipleri ticari taksilerde uyuşturucu ve alkol denetimi yaptı. Testi negatif çıkan taksici, çalışma arkadaşlarını “Çalışırken bu tür şeylerden uzak durun” uyarısında bulundu.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Kontrol Şube Müdürlüğü ekipleri, Taksim’de ticari taksilerde uyuşturucu ve alkol kontrolü yaptı. Kontrollerde şüpheli görülen taksicilere, Drug Tester ile uyuşturucu testi yapıldı. Yapılan testlerde sonuçları pozitif çıkan 34 TAR 83 plakalı taksi şoförü Tekin Y.’nin evraklarına el konularak kesin sonucun belirlenmesi için kan tahlili yapılmak üzere gönderildi. Hastanede yapılacak test sonucuna göre cezai işlem uygulanacağı öğrenilirken, ticari taksi devreye girdi.

“Böyle şeylerden uzak dur”

Test sonucu negatif çıkan taksici Mehmet Kurt, çalışma arkadaşlarını uyararak, “Ben alkol uygulaması ya da turist seçen arkadaşlara yönelik bir uygulama sandım. Ama uygulama alkol ya da turist değil, uyuşturucuyla ilgiliydi. Sanırım yeni bir cihaz çıktı. Cihazı uyguladılar ama çok şükür bir şey çıkmadı. O yüzden arkadaşlarıma çalışırken bu tür şeylerden uzak durmalarını tavsiye ediyorum.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen denetimlerin devam edeceği öğrenildi.

dadayhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu