Teknoloji

Citroen C5 X, en büyük hacimli otomobil seçildi

5 kıtada 45 ülkeden 63 otomotiv gazetecisinden oluşan WWCOTY’nin tamamı kadınlardan oluşan jürisi tarafından. “En Sorunsuz Büyük Hacimli Araba”Kategorisinin en iyisi seçilen Citroen C5 X finale kalmayı başardı.

WWCOTY’den Otomobil ‘Büyük ödül’ ü için son varyete sınıfında kazanan diğer 5 modelle yarışacak. Büyük ödülün sahibi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde açıklanacaktır.

WWCOTY, 2009 yılında Sandy Myhre tarafından otomotiv dünyasındaki kadınların piyasaya sürülen modeller hakkındaki vizyonları hakkında konuşmalarına olanak sağlamak amacıyla kuruldu.

Kendi başlarına karar verici olmadıkları halde araba satın almada değerli bir rol oynayan hanımlar, bir arabanın güçlü ve zayıf yönleri hakkında farklı görüşlere sahiptir.

TOPLAM 6 KATEGORİ VAR

5 kıtada 45 ülkeden 63 otomotiv gazetecisi ve tamamı kadınlardan oluşan heyet, “Büyük Hacimli Araba”, “Performans Arabası”, “Şehir Arabası”, “Büyük SUV”, “4X4”Ve “Aile SUV”Dahil olmak üzere 6 kategoride en uygun arabaları seçer.

Kazanan araçlar, güvenlik, sürüş, konfor, teknoloji, tasarım, verimlilik, çevresel etki ve paranın karşılığı açısından kategorilerinde mükemmelliği temsil ediyor.

KAYNAK: HABER7

osmangazi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu