Yaşam

Depremde 25 yakınını kaybeden sanatçı Kahtalı Miçe, “Adıyaman’da her yer çöktü, yapacaklarsa iyi yapsınlar” diye sitem etti.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ilde ağır hasara yol açtı. Depremden en çok etkilenen illerden biri olan Adıyaman’da yaşayan sanatçı Kahtalı Miçe de 25 yakınını kaybetti.

“ALLAH YİNE YAŞATSIN ÇOK ZOR”

A Haber’e yakınlarının depremde hayatını kaybettiğini anlatan sanatçı, “Kahta’da 8 apartman çöktü. Halamın çocukları, torunları, annemin teyzesinin çocukları, amcamın kayınvalideleri ve çocuklarından ölenler var. 25 kişi hayatını kaybetti. rahat. Hepsi bizim insanımız. Bunların hepsi bizim. “Sevilen birini kaybetmek gibi. Allah bir daha böyle bir acıyı yaşatmasın. Çok zordu, gerçekten çok zor” dedi.

“ADIYAMAN’DA SAĞA BAKIRSANIZ ÇIKMIŞ, SOLA BAKIRSANIZ ÇIKMIŞTIR”

DepremAdıyaman’ın son durumunu anlatan müzisyen, “Bugün Adıyaman’a gittim. İnanın mecbur kalmasam gitmem. Yani insanın psikolojisi bozuluyor insanın. çökerse sola bakarsın, gerçekten çökerlerse sağlam bir yapı yapsınlar.”

“1999 DEPREMİNDE EVİM GİDİYORDU”

1999 İstanbul depremine yakalandıklarını ve evlerinin yıkıldığını söyleyen Kahtalı Miçe, şöyle devam etti: “1999 depremini de yaşayan Miçe, “İstanbul’da çocuklarımla evdeydim. Avcılar’da oturuyordum. Ev gitti. Allaha şükür bize bir şey olmadı. Birçok insan öldü. Küçük oğlum şok oldu. Bayan birini tokatladı. Çocuk ağlamaya başladı. kendine geldi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu