Haber

HDP’yi sorumlu tutan aileler için Muş’ta çocuk nöbeti sürüyor

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, çocuklarını aramaya devam ediyor.

Muş’ta bir araya gelen aileler, çocuklarını terör örgütü PKK’nın dağa götürmesinden sorumlu tuttukları HDP’nin il başkanlığı önünde oturma eylemi yaptı. Kandırılarak dağa kaçırılan çocukları için HDP Muş İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan anneler, kararlılıkla nöbetlerini sürdürüyor. Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla beklemeye devam eden anneler, çocuklarını teslim olmaya davet ederek kararlı bekleyişlerini sürdürüyor.

Oğlunu almayana kadar eylemine devam edeceğini belirten baba Şemsettin Özcan, çocukları kandırılarak dağa götürülen ailelerden takviye isteyerek, “4 yıldır HDP’nin önündeyim. Çocuğumu HDP’den istiyorum HDP çocuğumu vermeyene kadar buradan ayrılmam Bu HDP’ye oy verenler de utansın Kürt Müslüman diyorlar Kürt Müslüman diyorlar ben Bizi kandırarak çocuğunun dağdan indirilmesini istiyor. Bunun Kürtlükle alakası yok. Çocuğumun buradan çıkarılmasını istiyorum. HDP’nin Kürtlükle neredeyse alakası yok. “Türkiye’de tek bayrak vardır. , iki bayrak yok. HDP bizden ne istiyor? Çocuklarımızı alıp PKK’ya veriyorlar, PKK da alıp Amerika’ya veriyor” dedi.

Baba Şemsettin Özcan, oğlu Atilla Özcan’a hitaben, “Sesimi duyarsa gel teslim ol. Rastgele düşünce yok, devlette sıkıntı yok. Hapishanede de olsa her gün görüşme imkanımız var. Gelin teslim olun. 40’a yakını evlendi ve çocukları oldu. Siz de gelin.”

Gülbahar Teker, dağda tek çocuk kalana kadar eylemime devam edeceğini söyledi. Elbette, sesimi duyduğunu biliyorum. Gel teslim ol ben hastayım cuma hasta. Ercan amca gelip bizimle ilgileniyor. Neden sen ayaktayken kayınbiraderi bizimle ilgileniyor? – MUŞ

karakocanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu