Haber

Kamerun’da silahlı saldırı: En az 20 ölü

Orta Afrika ülkesi Kamerun’da düzenlenen silahlı saldırıda en az 20 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Saldırının, ülkenin batısındaki Mamfe kasabasında insanlar uyurken silahlı bir grup tarafından gerçekleştirildiği paylaşıldı.

EVLER ATEŞE VERİLDİ, 7 KİŞİ YARALANDI

Reuters’in haberine göre Manyu bölgesi yerel yönetiminden yapılan açıklamada, saldırganların güneş doğmadan olay yerine gelerek ateş açtığı ve evleri ateşe verdikleri belirtildi. Kamerun’un Nijerya sınırına yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki bölgesinde yaşanan saldırının ardından 7 kişi hastaneye kaldırıldı. Reuters’a konuşan yetkili Viang Mekala, güvenlik güçlerinin bölgede arama çalışması başlattığını belirterek, “Durum kontrol altında; insanlar paniğe kapılmamalı” dedi.

Kamerun’un İngilizce konuşulan bölgesinde bir küme, 2017 yılından bu yana Ambazonia adında bağımsız bir devlet kurmaya çalışıyor. Silahlı gruplar, ülkenin Fransızca konuşulan Kuzey Batı ve Güney Batı bölgelerinde baskın, adam kaçırma ve cinayet gibi eylemler gerçekleştiriyor. . Bugünkü saldırının sorumluluğunu kimse üstlenmedi. (DIŞ HABER)

habersaphane.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu