Haber

Nef Vakfı ve Girişim Merkezi Derneği ile Hatay’da Aşevi Kuruldu

Nef Vakfı, Girişim Merkezi Derneği ile Hatay’da aşevi kurdu.

Nef’ten yapılan açıklamaya göre, günde 3 öğün ortalama 12 bin kişiye hizmet veren aşevinin adı Kapadokyalı Hilal Tokat oldu. Amerika’da yaşayan Türk asıllı Tokat, başlattığı kampanyayla toplanan desteği Hatay’a taşıdı.

Ailesini ve çevresindekileri deprem bölgesine yardıma ikna eden Tokat, “Hilal’in Aşevi-Hilal’in Aşevi Yardım Kampanyası”nı başlattı.

Amerika’dan toplanan bağışları Melis Eylül Doğrukol-Holoprosensefali Derneği aracılığıyla Nef Vakfı’na ulaştıran Tokat, Nef Vakfı ve Girişim Merkezi Derneği iş birliğiyle gerçek ihtiyaç sahipleriyle buluştu.

Birlik ve beraberliğin güzel bir örneğini sergileyen Tokat, bu davranışıyla depremzedelere umut olurken, Hilal Tokat’ın babası da bağış kampanyasında toplanan bağış kadar değerli bağışta bulundu. Yaklaşık 2 milyon TL’lik bağışla depremzedelere 3 öğün ve 12 bin kişiye kadar sıcak yemek sunan aşevi, depremzedelere sıcak yemek sunuyor.

Nef Vakfı, kampanyasıyla gençlere örnek olan Tokat’a birlik ve beraberlik ruhu, sergilediği bu davranıştan dolayı teşekkürlerini iletti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Hilal Tokat, “Niyetiniz temiz ise yolunuz iyi insanlarla kesişir. İyilikler çoğalır, çarpan etkisiyle çoğalır. Uzaklar iyilikle yakınlaşır. Aşılamayacak zorluk yoktur. birlik beraberlikle üstesinden gelinir.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu