Haber

Vatan Partisi Genel Başkanı İnce Uşak’ta açıklamalarda bulundu

Taşra Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından mahkûm edilmesine ilişkin, “Bunu doğru bulmuyoruz. Kime verilirse verilsin. Biz insanların peşinde değiliz, demokrasinin peşindeyiz.” söz konusu.

Uşak’ta cuma namazının ardından açıklamalarda bulunan İnce, Türkiye’nin bir numaralı sorununun yargı sorunu olduğunu savundu.

Türkiye’deki tüm sorunların yargı sorununa bağlı olduğunu öne süren İnce, “bağımsız, tarafsız, adil, hızlı ve etkili bir yargı sistemi” kurulmadan refahın sağlanamayacağını belirtti.

Siyaseti yargının tasarladığını öne süren İnce, şunları söyledi:

“Bunu kabul etmiyoruz. Bu gülünecek, sevinilecek bir durum değil. Bu oturup ağlanacak bir durum. Ekrem İmamoğlu Bey’e verilen siyaset yasağını kabul etmiyoruz. Bulmuyoruz. Bu doğru.Kime verilirse verilsin biz insan peşinde değiliz.Biz demokrasi peşindeyiz.Biz bu vatanın peşindeyiz.Biz çocuklarımız özgür,mutlu ve müreffeh olsun istiyoruz.Biz çocuklarımız güzel yaşasın istiyoruz. Bunu kabul edin.Geçmişte Recep Tayyip Erdoğan’a verileni kabul etmediğimiz gibi Ekrem İmamoğlu’na verileni de kabul etmiyoruz.Uşak’ta benim de yargılandığım bir dava var.Bana da soruluyor. . Ben de kabul etmiyorum.”

İsmet Paşa Caddesi’nde esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden İnce, kentten ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu