Haber

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ardahan’da partililerle bir araya geldi

Demokrat Parti (DP) Genel Lideri Gültekin Uysal, “Bu ülkede kaynaklarımız doğru yönetildiğinde her bir halkımızın refahını sağlayacak kaynaklara sahibiz.” söz konusu.

Çeşitli programları kapsamında Ardahan’a gelen Uysal, Dursun Akçam Kültür Evi’nde partililerle bir araya geldi.

Uysal burada yaptığı konuşmada Ardahan’a gelmekten memnuniyet duyduğunu ancak bunun gecikmiş bir ziyaret olduğunu söyledi.

Siyasetin halkın huzuru, refahı ve güveni için yapılması gerektiğini vurgulayan Uysal, “Ama maalesef bugün üreten değil, çok tüketen bir Türkiye var. Üreticinin de doymadığı bir noktaya geldik. ne tarım ve hayvancılıkta ne de metropollerde ve şehirlerde tüketici memnun değil.Vatandaşımızın ürettiği para olması gerektiği zamanda para kazanmıyor, ne yazık ki milyonlarca insanımızın alım gücüne ulaşamadı.” söz konusu.

Ardahan’ın 40 yılı aşkın süredir esaret altında tutulduğunu ve atalarının müjde için mücadele ettiğini belirten Uysal, “Allah onlardan razı olsun. Ardahan bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin değerli bir şehri haline geldi.” ifadeleri kullandı.

Bizim yapmamız gereken burada yaşayan insanların doğdukları topraklarda bir gelecek hayal etmeleri” dedi. Uysal dedi ki:

“Buradaki gençlerimize istihdam yaratamadığımız için göçü gözümüz açık izliyoruz. Yöneticilere düşen görev sınır coğrafyalarımızda bu imkanlarla komşu olduğumuz ülkelerle ticaretin gelişmesini sağlamaktır. Bununla birlikte kamu daha özel uygulamalarla istihdam oluşturacak adımlar atacak, istihdamla insanımızın refahını artıracak, “Ekmeğini yetiştirecek yapılar olmalı. Bu ülkenin tüm vatandaşlarının nimetlerini ve yüklerini eşit ve ortak paydada paylaşmasını istiyoruz. Bu ülkede, siz kaynakları doğru bir şekilde yönettiğinizde her bir insanımızın refahını sağlayabilecek kaynaklara sahibiz.”

Merkez Camii bölgesinde esnaf ziyaretinde bulunan Uysal, daha sonra Atatürk Caddesi’ndeki parti binasının açılışını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu