Haber

MÜSİAD Van Şubesi Olağan Genel Kurulu yapıldı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Van Şubesi’nin 8. Olağan Genel Kurulu kentte yapıldı.

Van Ticaret ve Sanayi Odası Erek Toplantı Salonu’nda düzenlenen genel kurula katılan AK Parti Van Milletvekili Abdullahat Arvas, toplantının hayırlı olmasını diledi.

Terör örgütü PKK’nın yıllardır bölgeye zarar verdiğini belirten Arvas, “İran ile sınır ticaretimiz var. 4 yıldır kapımız kapalı olmasına rağmen 24 saat TIR taşımacılığı yapamıyoruz. Dertler çok. Esnaf bayram gecelerinde haraç veriyordu. 10 yıl içinde binlerce ailemiz Van’daydı. “İnançsız barış olmaz, biz bu şehrin acısını biliyoruz. Şehrimiz artık bir inanç şehri oldu.” dedi.

MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Bozatlı, MÜSİAD ailesi olarak üzerlerine büyük sorumluluklar düştüğünü belirtti.

Bozatlı, bu hassas dönemde kişisel hırsları ve hesapları bırakıp, samimiyet ve özveriyle milleti ve ülkesi için çalışıp ürettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu bilinçle Allah’ın izniyle büyük başarı hikayeleri yazacağız ve yeni nesillere daha müreffeh bir ülke bırakacağız. Van’ımızda ekonominin, sanayinin ve ticaretin gelişmesi için hep birlikte çalışacağız. Genel heyetin hayırlı olmasını diliyor, yeni dönemde görev alacak kardeşlerimize başarılar diliyoruz.”

Konuşmaların ardından tek liste ile yapılan seçimde MÜSİAD Van Şube Başkanlığı’na Ertuğrul Balibay seçildi.

Balibay, “MÜSİAD işverenler kulübü değil, bilgi kulübüdür. Bu süreçte beni bu göreve layık gören yönetim kuruluna teşekkür ediyorum.” dedim.

haberoguzlar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu